
Hírek
Napközi Erzsébet Tábor
Június 29-től július 3-ig és július 6-tól 10-ig Erzsébet napközis tábort szerveztünk tanulóinknak. Ezzel a pályázattal igyekeztünk segíteni a szülőknek a gyermekek nyári felügyeletének megoldásában, illetve tartalmas programokat szerveztünk tanítványainknak.
Az első héten több, mint 80 tanuló érkezett a táborba, programjaikat két önkéntessel kiegészülve iskolánk dolgozói, pedagógusai szerveztük. A járványügyi szabályok betartását segítette az Erzsébet a Kárpát-medencei Gyermekekért Alapítvány kézfertőtlenítőkkel.
Hétfőn a tábornyitó után virológiai előadáson vettünk részt. Közösségépítőjátékokat játszottunk, majd megérkezett első vendégünk Kovacsics Anikó válogatott kézilabdázó. Anikó beszélt a gyerekeknek a berzencei iskolás éveiről és arról az útról, amely a sikerig vezette őt. Kérdezhettek is tőle, sokan szívükbe zárták őt. Délután Havas Klára írónő érkezett hozzánk, aki a hűs fák alatt könyveiről mesélt, régmúlt időkbe kalauzolva bennünket. Általa írt könyveket adományozott a könyvtárnak. A nap utolsó programjaként a Nagyatádi Kötélugró Klub tagjai tartottak látványos bemutatót nekünk. A hazai és külföldi versenyeken is szép eredményeket elérő klubtagok a bemutató után megmutatták nekünk fortélyaikat, azóta az ugrókötél fontos eszköz lett a szabadidő eltöltésében.
Kedden délelőtt túrázni indultunk Jalszinába. Igazgató nénitől megtudtuk, hogy honnan ered községünk neve: Berzence. Mesélt nekünk Jalszináról, a Dráváról és a Nemzeti Parkról. A focipályán táboroztunk le, ahol a tízórait követően sokan a labda után eredtek, bevéve az összes focikaput. Ebéd után már az iskolában kavicsképeket készítettünk Kollár Ildi néni útmutatásával, melyhez az alapanyagot a Dráva Kavics és Beton Kft-től kaptuk. Közben Laci bácsi, Patrik és Joci bonyolították a sakk- és malomversenyt is. Természetesen minden szabadidőnkben játszottunk kint: foci, kézi, trambulin, pingpong, tollas, ugrókötél, hinták, csúszda – mindenki kedvére választhatott.
Izgatottan vártuk a szerda délelőttöt, hiszen ekkor került megrendezésre az Exatlon Hungary Berzence. A délelőttöt Józsi bácsi irányította segítőivel, Ricsi bácsi a hiteles közvetítést végezte. A Bajnokok és a Kihívók egymás ellen vetélkedtek, de az egyéni eredmények kerültek díjazásra. Mindenki elfáradt az érdekes akadályok leküzdése során, de talán a felnőttek merültek ki a legjobban, hiszen ők hosszú órákon keresztül a tűző napon irányították a versenyzőket. Felüdülést a párakapu alatt nyertünk. Délután a Nagyatádi Rendőrfőkapitányság munkatársai érkeztek hozzánk, akik először a gyalogos és kerékpáros közlekedés szabályairól beszéltek nekünk. Ezután kerékpáros akadálypályán próbálhattuk ki ügyességünket. Közben újra kézműveskedtünk, Kollár Ildi néni bemutatta a spatulafigurák készítését: supermanek és királylányok készültek.
Csütörtökön kirándulni indultunk Patcára, a Katica-tanyára. Felvettük az Erzsébet-pólónkat, mely ezen a héten fehér színű volt. Az idő nagyon jó volt, így semmi sem akadályozott Bennünket abban, hogy egész nap jókat játsszunk. Voltunk az állatsimogatóban, a trambulinparkban, a kiszolgált masinák parkjában, a homokozóban, a telibe találdában. Az ebédet is a Katica tanyán kaptuk, most nem mi voltunk a naposok, hanem a felnőtt kísérőink tálaltak nekünk. Ebéd után folytattuk a kalandozást: csúszdaház, játszóház, fánkcsúszda, tóparti kalandpark, pontonhíd, középkori rönkvár, labirintus, ugrálódomb, száguldás a gokartpályán – még felsorolni is nehéz. A traktor által vontatott Matyi vonaton megpihentünk. A nap zárásaként fürdőruhába bújtunk és a vizes játszótéren hűtöttük le magunkat. Hazafele sokan elaludtak a buszon.
Pénteken rossz időre ébredtünk, de kedvünk ennek ellenére virágos volt. Délelőtt 3 program futott párhuzamosan. Kovacsics Péter, az FTC kézilabdázója érkezett hozzánk, aki diavetítéssel összekötött élménybeszámolót tartott nekünk. Nagy örömünkre egész nap velünk maradt. A tornateremben Kupó Milán bácsi jógaóráján vehettünk részt, melyet mindenki nagyon élvezett. A könyvtárban Anna néni irányításával szabadulószoba működött. Érdekes, izgalmas feladatokat kellett megoldanunk ésszel, ügyességgel, logikával, hogy a megadott ideig kinyíljon az ajtó. Sokan izgultak, hogy bent ragadunk, de végül senkinek sem kellett az ablakon át távoznia. Ebéd előtt egy kis táborzárót tartottunk, ahol Kovacsics Péter feltette a nevével ellátott levélkét a volt tanítványok falára, mi közös énekkel kedveskedtünk neki. Ezután a heti versenyek eredményhirdetése és díjátadója következett. Ebéd után Kovacsics Péterrel közös edzésen vehettünk részt. Sajnos elérkezett az e heti tábor utolsó programja is: a Decsi fivérek koncertje. Nagyon jól éreztük magunkat: énekeltünk, táncoltunk velük. Igazi táborzáró buli kerekedett.
A második hét egy szép ünnepséggel kezdődött: felavattuk a kültéri ivókutat. Köszönetet mondtunk Szereczné Sikesdi Renátának és családjának, és a karbantartó bácsiknak, hogy elkészítették nekünk a forró napok enyhítésére. Az első héthez hasonlóan virológiai előadással és csoportalakítással telt a délelőtt. Délután az alsósok rókavadászaton vettek részt. A felsősöknek számháborút szervezett több változatban Józsi bácsi. Mikor mindenki kellően elfáradt, daltanulás következett a hűs fák alatt Zita néni irányításával. Anita néni aszfaltrajz-versenyt szervezett, melynek témája a tábori élmények voltak.
Kedd délelőttre Andi néni faluismereti túrát szervezett. Az állomásokon a csoportvezetők vártak Bennünket, Berzence történetéhez kapcsolódó feladatokat kellett megoldani, melyekben számok rejtőztek. Az utolsó állomásra egy telefonszám állt össze a helyes megfejtésekből. Ezt a számot felhívva juthattunk vissza az iskolába. Délután kézműves foglalkozáson vehettünk részt, Kozmáné Ildi nénivel mozgatható pohárfigurákat készítettünk: cicát és kakast. Vendégünk volt Figura Ede bácsi, előadóművész. Mesés-zenés műsorába mi is bekapcsolódhattunk, jól szórakoztunk.
Szerda volt a kirándulós napunk. Ezen a héten kék pólót kaptunk, talán azért, mert a napunkat a Dráva mellett töltöttük. Drávaszentesen a Dráva Kapu Bemutatóközpontban az állatsimogatás után nagyon érdekes előadást hallottunk a Dráva folyóról és élővilágáról. Babócsán a Boda étteremben finom gyros tálat ebédeltünk. Vízváron megtekintettük a templomot, melyet Kovács Klára tanító néni mutatott be. Utána levitt minket a folyó vízvári szakaszára, ahol megfigyeltük a hódító hódok munkáját, a gátat, és egy geoládát is megnézhettünk. Emlékül kagylót gyűjtöttünk.
Csütörtökön délelőtt a Csurgói Egészségfejlesztési Iroda munkatársai érkeztek hozzánk. Először Kati nénivel egészséges tízórait készítettünk, melyet jóízűen el is fogyasztottunk. Utána Ricsi bácsi sorversenyt szervezett nekünk, hiszen a mozgás is az egészség egyik alappillére. Délután megérkeztek hozzánk a Turul íjászklub tagjai is, Keszericze István klubvezető egy érdekes előadást tartott nekünk az íjászatról. Mindenki kipróbálhatta magát, lőhettünk céltáblára, de állat-bábukra is. Utolsó percig munkában voltak az íjak-nyilak. Ezzel párhuzamosan Edit néni irányításával zsenília-figurákat készítettünk: pillangót, szitakötőt, gyűrűt.
Pénteken Kakas József kosárfonó volt vendégünk. Megismertetett bennünket a vesszőfonás alapjaival, ajtókoszorúkat készítettünk. Népi játékokat is hozott magával, melyeket szívesen kipróbáltunk. Délután Füstös Gábor a somogyi táncokról tartott nekünk egy diavetítéssel összekötött elődást, láthattuk a berzencei táncokról készült felvételeket is. Mi is táncra perdültünk a jó hangulatú táncházban. A tábor zárására a Reflex együttes érkezett hozzánk, akik igyekeztek nekünk régi és új dalaikkal is kedveskedni. Nagyon jó hangulatú táborzárót varázsoltak nekünk.
Az Erzsébet-tábor 2 hete nem csak a szórakozásról szólt. Igyekeztünk a pályázati lehetőségek keretein belül "gyarapítani" iskolánkat. Elkészült 2 favonat, melyen Balogh Gergely szülő végezte az asztalosmunkákat, a gyerekek festették, karbantartóink "sínre tették", a tanár nénik virágai pedig helyet foglaltak bennük. Született egy kültéri nagy Ötödölő játék, melyet a karbantartók készítettek, a gyerekek festettek. A pályázatból új rollereket, babzsákfoteleket, szőnyeget és kézműves alapanyagokat vásároltunk a tanulóknak. Nagyon büszkék vagyunk a jövendő 7-8. osztályos táborozókra, akik Miháldinecz József tanár bácsi irányításával szép munkát végeztek. Köszönet a karbantartó bácsiknak a barkácsolásért. Végül, de nem utolsó sorban köszönet minden táboroztató pedagógusnak, iskolatitkárunknak, rendszergazdánknak és az önkénteseknek, valamint a háttérben dolgozó takarító néniknek és konyhás néniknek, akik nélkül a pályázat nem valósulhatott volna meg.
2020. július 20. | Vissza